сите категории
EN

Ти си тука : Дома>за нас

Добредојдовте да растете со нас


15+ годишно искуство во производство на багаж

Производство багаж од 2004 година, извезува во 30+ земји, вклучувајќи ги САД, Европа, Југоисточна Азија, Блискиот исток и др. Поседувате професионален тим за истражување и развој во Виетнам, тим за КК и строга контрола на квалитетот. ISO9001, SGS, CE сертифициран.

Видови производи

Врз основа на видот на материјалите, произведуваме ABS / PP / компјутер / легура на алуминиум / багаж на ткаенини од Оксфорд.

Нашите предности на случајот за багаж се водоотпорни, отпорни на висока температура, еколошки, издржливи, лесни и др. Широко користени во патувања, дневна употреба, промоција, службено патување итн. Што е најважно, ние поседуваме фабрика во Виетнам и тие се фабричка цена.

Работници, површина и капацитет

Како професионален производител во багаж, PLB Виетнам поседува 8000 м100 модерна работилница, XNUMX+ вешти локални работници. големо месечно производство на клиентите им нудиме фабричка цена и производи со висок квалитет, сите се во согласност со меѓународниот стандард.


Техничка способност


Во текот на изминатите неколку години на производство и управување и истражување, PLB постави свој систем за управување со квалитетот. Помина ISO9001: 2000 сертификација на систем за квалитет и ISO14000 систем за сертификација на управување со животната средина. PLB го имплементира концептот за создавање на вредност на клиентот за да ги задоволи специфичните потреби на различни клиенти и континуирано да им обезбедува на клиентите решенија за технички проблеми.

Фабриката има машини за сечење / блистер машина / машини за удирање / машини за шиење / машини за сечење.

Главни клиенти

Ние служиме повеќе од 30 меѓународни клиенти низ целиот свет. Со нашето производство и услужна способност одржувавме долгорочна соработка со повеќето наши клиенти.

Контрола на квалитет

Нашиот зрел тим за контрола на квалитетот ги проверува производите пред пратката, што вклучува Проверка на влажноста во производите, дефектите, погрешните отпечатоци, пакувањето, итн. Сертификат: ISO, SGS, CE, RTS, и др.

ГЛЕДАЈ ГО

Пју Ли Ла производство

НАШАТА КУЛТУРА


Луѓето ориентирани, чесни и прагматични, иновативни и претприемнички го враќаат општеството.

ЧЕСТИ